Program Zilele Sucevei 2013 

Vineri, 21 Iunie 

ora 16:00 – parcarea Iulius Mall Suceava 
Muzică populară – Alexandru RECOLCIUC, Laura HAIDAU, Ionel COCA, Ionela POPESCU, Gheorghiță CIOT și Dorel IONEL 

ora 18:00 – parcarea Iulius Mall Suceava 
Concerte: Cristian MUNTEANU, Crosside, Lucian DARIE și DJ MC Jacky 

Cetatea Suceava 
Concerte: MechaniX, OKRA, Odyssey și Pegas 

Sâmbătă, 22 Iunie 

ora 17:00 – Parcul Gării din cartierul Ițcani 
Fanfara Municipiului Suceava 

Esplanada Casei de Cultură a Sindicatelor Suceava 
Café Concert – Ovidiu (nai) & Mihaela SVART (vioară) și Trupa 9 

ora 16:00 – parcarea Iulius Mall Suceava 
Muzică populară – Ansamblul Clopoțelul din Comănești (dansuri populare) și Ansamblul Bujorii Bucovinei 

ora 18:00 – parcarea Iulius Mall Suceava 
Concerte si dansuri: Trupa K-lypso (dansuri de societate), trupa de dans Don’t Touch, trupa de dans Școala 9, Davido CEZARI, DJ Vlado & Dance Generation (electrodance), Trupa 9, Sorin URSAN, Daguu Project (Germania), Leo IORGA & Adrian ORDEAN (Pact) și Alessia 

Cetatea Suceava 
Concerte Ceilalți, Bucovina, Atac de Cord (Ucraina) și Timpuri Noi 

Duminică, 23 Iunie 2013 

Esplanada Casei de Cultură a Sindicatelor Suceava 
Concerte: Bucovina Brass Orchestra (jazz) și Johannes ONESCIUC (pian) 

ora 16:00 – parcarea Iulius Mall Suceava 
Ansamblul Rapsodia Bucovinei (dirijor Ovidiu SVART), Grupul de copii Balada Suceava, Anton ACHIȚEI, Artis Band, Boom Dance (dans sportiv și de societate), Los Anonimos, Ion SURUCEANU (Republica Moldova) și Alex Velea 

Cetatea Suceava 
Walter GHICOLESCU (Cenaclul Flacăra) și Fanfara Todirești 

ora 22:00 – parcarea Iulius Mall Suceava 
Foc de artificii 

Luni, 24 Iunie 2013 

orele 16:00 – 21:00 parcarea Iulius Mall Suceava 
Ansamblul Școlii Populare de Artă Ion Irimescu, Doina și Ciprian PETROAIE, Alexandru RECOLCIUC, Cristian POMOHACI, Ansamblul Ciprian Porumbescu, Roxana SAVA, Lucian Florin MOTOVELEȚ, Andreea CHISELIȚĂ, Nicoleta COJOCARU, Gabriela TEIȘANU și Călin BRĂTEANU

Lasă un răspuns