Astăzi începe B-FIT in the Street 2019. PROGRAMUL PE ZILE!

Peste 200 de artişti din România, Franţa, Italia, Olanda, Marea Britanie, Spania, Germania şi Belgia vor prezenta în Festivalul Internaţional de Teatru de Stradă Bucureşti – B-FIT in the Street spectacole de acrobaţie şi jonglerie, pe catalige, de dans contemporan, performance stradal.

La ediţia din acest an a festivalului, care se desfăşoară în acest weekend, de vineri până duminică, vor avea loc peste 60 de reprezentaţii în zece zone cheie din Capitală.

Festivalul include spectacole premiate, companii de teatru de stradă aflate pentru prima dată la Bucureşti şi reprezentaţii în premieră de free-running.

B-FIT in the Street este un proiect al Primăriei Capitalei, prin ARCUB, şi aduce, în cele trei zile de festival, zeci de reprezentaţii de teatru de stradă în mai multe zone din centrul Bucureştiului: Piaţa Universităţii, Piaţa “George Enescu”, Piaţa Revoluţiei, Piaţeta Teatrului Odeon, Calea Victoriei şi Centrul Istoric – Piaţa “Sfântul Anton”, Piaţa Roma, strada Franceză, strada Lipscani, strada Gabroveni.

Parada va avea loc sâmbătă, pe Calea Victoriei, de la Piaţa “George Enescu” până la Piaţa Universităţii.

În deschiderea festivalului, vineri, de la ora 19,00, 11 trupe internaţionale de teatru de stradă vor anima străzile şi pieţele Capitalei. Piaţa Universităţii va fi zona centrală a zilei de deschidere cu un program de spectacole – defilări pe catalige şi spectacole de acrobaţie, reprezentaţii ale stegarilor şi ale muzicanţilor toboşari şi cimpoieri.

Piaţa Revoluţiei va găzdui un spectacol premiat de acrobaţie aeriană din Germania – Magnolia, iar Calea Victoriei va deveni scena artiştilor de free-running de la Zero Degre.

Centrul Istoric (strada Franceză, strada Lipscani, strada Gabroveni, Piaţa Roma, Piaţa “Sfântul Anton”) va găzdui spectacole de acrobaţie, jonglerie pe biciclete şi catalige, stegari şi mici concerte stradale.

Spectacolele încep de la ora 18,00 (excepţie prima zi de festival, când încep de la ora 19,00) şi se desfăşoară concomitent în mai multe zone din Bucureşti, până la ora 23,00.

Intrarea este liberă.

PROGRAM

Vineri, 12 iulie 2019

19:00 – 19:45

Piața Universității: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Strada Franceză: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

Piața Sfântul Anton: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua – spectacol de acrobație, Spania

Strada Lipscani: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums – paradă muzicanți, Marea Britanie

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

19:45 – 20:30

Piața Universității: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

20:00 – 20:07

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

20:30 – 21:15

Piața Universității: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobație, Spania

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:07

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

21:00 – 21:45

Strada Franceză: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Strada Lipscani: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

21:15 – 22:00

Piața Universității: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums – paradă muzicanți, Marea Britanie

21:45 – 22:30

Piața Sfântul Anton: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

22:00 – 23:15

Piața Universității: Păsările Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-paradă personaje gigant, dansatori, Franța

Sâmbătă, 13 iulie 2019

18:00 – 18:30

Piața George Enescu: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

18:00 – 18:45

Piața Universității: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums– paradă muzicanți, Marea Britanie

Strada Lipscani: Propoziția cea lungă / La Grande Phrase – performance stradal, Franța

18:00 – 21:00

Piața George Enescu: Ateliere de confecționat măști pentru paradă / Carnaval Mask Workshop

18:45 – 18:52

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

18:45 – 19:30

Piața Universității: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua – spectacol de acrobație, Spania

19:00 – 19:45

Strada Franceză: Barbarossa Samba Group– paradă muzicanți, România

Strada Lipscani: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Piațeta Odeon – Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

19:00 – 19:50

Calea Victoriei (de la Piața George Enescu până la Piațeta Teatrului Odeon): Punctul Zero / Zéro Degré – spectacol mobil free-running, Franța

19:30 – 20:00

Piața George Enescu:Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

19:30 – 20:15

Piața Universității: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

19:45 – 19:52

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

20:00 – 20:45

Strada Lipscani: Propoziția cea lungă / La Grande Phrase – performance stradal, Franța

20:00 – 21:00

Piața George Enescu: Istoria dansuluiThe History of Dance– spectacol statui vivante, România

20:15 – 20:50

Piața Universității: Urban Imbalance / Dezechilibru urban– spectacol acrobație, Spania

20:30 – 21:15

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:45 PARADA FESTIVALULUI

Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bulevardul Regina Elisabeta – Piața Universității: Fanfara Bedizzole, Fanfara indiană, Stegarii din Roma, Fântânile dansatoare, Jucăriile, Păsările Flamingo, Invazii lunare, Barbarossa Samba Group

21:30 – 22:15

Strada Lipscani: Urban ImbalanceDezechilibru urban– spectacol acrobație, Spania

21:45 – 22:15

Piața Universității: Păsările Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-paradă personaje gigant, dansatori, Franța

22:30 – 23:15

Strada Lipscani: Moonlight Invasions / Invazii lunare– paradă muzicanți, Marea Britanie

Duminică, 14 iulie 2019

18:00 – 18:45

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

Strada Lipscani: Propoziția cea lungă / La Grande Phrase– performance stradal, Franța

18:30 – 19:00

Piața Universității: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

18:45 – 18:52

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

18:45 – 19:30

Strada Lipscani: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums– paradă muzicanți, Marea Britanie

19:00 – 19:45

Piața Universității: Barbarossa Samba Group– paradă muzicanți, România

Strada Franceză: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band – paradă muzicanți, Italia

Piața Sfântul Anton: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobație, Spania

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

19:00 – 19:50

Calea Victoriei (de la Piața George Enescu până la Piațeta Teatrului Odeon): Punctul Zero / Zéro Degré– spectacol mobil freerunning, Franța

19:30 – 20:15

Strada Gabroveni: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

19:45 – 20:30

Piața Universității: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

Piața Sfântul Anton: Moonlight InvasionsInvazii lunare– paradă muzicanți, Italia

Strada Lipscani: Urban Imbalance / Dezechilibru urban– spectacol acrobație, Spania

20:00 – 20:07

Piața Revoluției: Magnolia– spectacol acrobație aeriană, Germania

20:15 – 21:00

Piața Roma: Mușcă! / Bite!– spectacol interactiv, Olanda

20:30 – 21:00

Piața Universității: Captiv / Captive– spectacol dans contemporan, Marea Britanie

20:30 – 21:15

Strada Franceză: Fântânile dansatoare / Fuente de Agua– spectacol de acrobație, Spania

Strada Lipscani: Propoziția cea lungă / La Grande Phrase– performance stradal, Franța

Calea Victoriei colt cu strada Lipscani: Marcel Cyclette– spectacol interactiv, Belgia

21:00 – 21:45

Piața Universității: Fanfara Bedizzole / Bedizzole Marching Band– paradă muzicanți, Italia

Piața Sfântul Anton: Fanfara indiană / Indian Pipes and Drums– paradă muzicanți, Marea Britanie

21:45 – 22:30

Piațeta Odeon: Stegarii din Roma / Flag Wavers from Rome– stegari, Italia

21:45 – 23:00

Piața Universității: Păsările Flamingo / Les Flamants Roses– spectacol-paradă personaje gigant, dansatori, Franța

22:00 – 22:30

Piața Sfântul Anton: Drum’n’Fire / În căutarea jadului pierdut– spectacol de jonglerii cu focul, România

22:00 – 22:45

Strada Gabroveni – Barbarossa Samba Group– paradă muzicanți, România

22:30 – 23:15

Strada Lipscani: Jucăriile / Toys– spectacol personaje pe catalige, Franța

Piațeta Odeon: Moonlight Invasions / Invazii Lunare– paradă muzicanți, Italia

Please follow and like us:

B-Fit in the Street 2019 ! Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București #11

Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București 2019 – B-Fit in the Street! Ediția a XI-a
12 -14 iulie 2019
B-FIT IN THE STREET·
Un festival de teatru in strada , un weekend plin de spectacole.
Spectacole, sute de artiști români și internaționali
Zeci de reprezentații în zone cheie din București:
Piața George Enescu, Piața Revoluției, Piațeta Teatrului Odeon,
Piața Universității, Parcul Cișmigiu, Centrul Istoric
Detalii in curand!!!
Please follow and like us:

B-Fit in the Street 2019 | Două sute de artişti, peste 60 de reprezentaţii în zece zone din Capitală

Ediţia cu numărul 11 a Festivalului Internaţional de Teatru de Stradă Bucureşti – B-FIT in the Street! va avea loc în perioada 12 – 14 iulie şi va propune spectacole premiate, companii de teatru de stradă în premieră la Bucureşti şi reprezentaţii de free-running.

Festivalul, proiect al Primăriei Capitalei, realizat prin ARCUB, va avea loc în Piaţa Universităţii, Piaţa „George Enescu”, Piaţa Revoluţiei,  Piaţeta Teatrului Odeon, Calea Victoriei şi Centrul Istoric – Piaţa „Sfântul Anton”, Piaţa Roma, strada Franceză, strada Lipscani, strada Gabroveni.

Peste 200 de artişti din Franţa, România, Italia, Olanda, Marea Britanie, Spania, Germania şi Belgia vor prezenta spectacole de acrobaţie şi jonglerie, spectacole pe catalige, dans contemporan, performance stradal şi o paradă, care va avea loc sâmbătă, 13 iulie, pe Calea Victoriei, de la Piaţa „George Enescu” până la Piaţa Universităţii.

O noutate o va reprezenta spectacolul „Zéro Degré” (Franţa), care va aduce pentru prima dată în agenda festivalului de la Bucureşti o reprezentaţie de free-running. Derivat din mişcarea acrobatică parkour, tehnica free-running este arta deplasării fluide în mediul urban, în care acoperişurile, balcoanele şi alte limitări aparente devin parte din traseu. Artiştii francezi vor alerga, urca şi sări pe o distanţă de jumătate de kilometru pe Calea Victoriei, urmărind un traseu gândit în funcţie de particularităţile arhitecturii locale. Spectacolul este prezentat cu sprijinul Sezonului România – Franţa.

În deschiderea festivalului, vineri, 12 iulie, de la ora 19.00, unsprezece trupe internaţionale de teatru de stradă vor anima străzile şi pieţele Capitalei. Piaţa Universităţii va fi zona centrală a zilei de deschidere cu un program ce va cuprinde defilări pe catalige şi spectacole de acrobaţie, reprezentaţii ale stegarilor şi ale muzicanţilor toboşari şi cimpoieri.

Piaţa Revoluţiei va găzdui un spectacol premiat de acrobaţie aeriană din Germania – Magnolia, iar Calea Victoriei va deveni scena artiştilor de free-running de la Zéro Degré.

Centrul Istoric – strada Franceză, strada Lipscani, strada Gabroveni, Piaţa Roma, Piaţa „Sfântul Anton” – va găzdui spectacole de acrobaţie, jonglerie pe biciclete şi catalige, stegari şi mici concerte stradale.

Spectacolele vor începe, sâmbătă şi duminică, de la ora 18.00, şi se vor desfăşura concomitent în mai multe zone din Bucureşti, până la ora 23.00.

Intrarea este liberă.

Please follow and like us:

B-FIT IN THE STREET! Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București 2018

Peste 400 de artiști internaționali vin între 13 iulie și 5 august la București pentru a zecea ediție a Festivalului Internațional de Teatru de Stradă București – B-Fit in the Street! organizată de Primăria Capitalei prin ARCUB.

Cu un program mai eclectic și mai dinamic ca niciodată, ediția aniversară a festivaluluicelebrează în 2018 zece ani de existență, dar și Centenarul Marii Uniri cu cea mai mare selecție de producții românești de până acum. Intitulată „O poveste românească în Anul Centenarului”, ediția din acest an a Festivalului Internațional de Teatru de Stradă București se numără astfel printre cele mai de amploare evenimente din anul Centenarului cu patru weekenduri ce cuprind peste 40 de spectacole din 11 țări participante și zeci de reprezentații în zone cheie din București.

Artiști din Asia, America de Sud și Europa surprind publicul prin diversitatea limbajelor artistice, de la pantomimă la circ, dans, acrobație, muzică de stradă, teatru pe catalige și jonglerie cu focul.

Pentru prima dată sunt incluse în programul festivalului instalații interactive care transformă locuri emblematice din București în terenuri de joacă pline de culoare, spectacole educative și ateliere pentru copii susținute de artiști români.

Programul ediției aniversare include:

Producții românești: Prima producție românească de mari dimensiuni reinterpretează în premieră basmul lui Harap Alb, iar acrobații, artiștii pe catalige și circarii din România susțin numere de teatru stradă alături de artiști internaționali.

Instalații interactive: În premieră la ediția din acest an, instalații de mărimi impresionante plasate în zone centrale pot fi explorate de bucureșteni și turiști pe tot parcursul festivalului. Pentru prima dată la București, artista daneză Karoline H. Larsen aduce în Piața Universității „Collective Strings”, o instalație din 300 de kilometri de frânghie colorată, care permite oamenilor să schimbe spațiul public într-un mod creativ și liber.

Ateliere pentru copii: În fiecare weekend de festival, în Parcul Cișmigiu sunt organizate sâmbătă și duminică ateliere educative pentru cei mici, de la ateliere de percuție, de actorie și pantomimă, la ateliere de confecționat păpuși, ateliere de știință prin teatru și ateliere de magie.

Spectacole nocturne: Printre momentele culminante ale festivalului sunt producțiile la scară mare programate doar în serile de weekend. Pe lângă spectacolele de acrobație aeriană care reușesc în fiecare an să atragă cel mai numeros public, în 2018, B-FIT in the Street! aduce la București spectacole nocturne pe apă, ce promit să impresioneze publicul prin jocuri de lumină și foc, decoruri plutitoare și scene suprarealiste. Spectacolul „Water Fools” din Franța transformă lacul din Parcul Cișmigiu în scena unui carnaval pe apă, cu un puternic impact vizual.

Parade: Piața Revoluției, Piațeta Teatrului Odeon și alte zone cheie din București găzduiesc o gamă variată de spectacole de teatru de stradă – reprezentații de jonglerii cu focul, numere pentru copii, spectacole cu un impact puternic vizual și ședințe de astronomie pentru cei mici și mari. Aflat într-o călătorie în jurul lumii, artistul japonez Performer Monk va susține la București un spectacol de acrobație și jonglerie cu focul prezentat la festivaluri din Malaezia, Thailanda, Germania și Turcia.

Spectacole itinerante: Centrul Istoric și Piața Universității se animă în cele nouă zile de festival cu ritmuri de samba, dansuri latine, jonglerii pe catalige, numere interactive de dans și reprezentații de muzică live. Un spectacol de peste 30 de ani vechime, „Colored People” a stârnit reacții senzaționale în Canada, Brazilia, Europa și Asia, iar în 2018 îi pune la încercare pe trecătorii din București cu aparițiile neașteptate ale artiștilor francezi.

Inițiat în anul 2007 Festivalul Internațional de Teatru de Stradă București B-Fit in the Street! este singurul festival de teatru de stradă din București. După succesul primelor opt ediții, care au reușit să strângă anual peste 20.000 de participanți în doar patru zile de festival, FITSB extinde în 2017 programul la o lună de evenimente și devine astfel cel mai mare festival de teatru de stradă din România. În 2018, FITSB sărbătorește a zecea ediție cu patru weekenduri de spectacole în perioada 13 iulie – 5 august.

Program

Vineri, 13 iulie 2018

19:00 Piața Universității
DESCHIDEREA OFICIALA
19:00 – 19:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
19:00 – 19:40 Piața Universității
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
19:00 – 19:45 Piața Universității
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
19:00 – 19:40 Piața Universității – Piațeta Odeon
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
19:00 – 19:40 Piața Universității – Cercul Militar
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
19:00 – 20:30 Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității
COLORED PEOPLE – spectacol mobil, Franța
20:20 – 21:00 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
ORANGE DRUMMER – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
20:30 – 21:15 Piața Universității
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
20:30 – 21:20 Piața Revoluției
IN BETWEEN WORLDS – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
21:00 – 21:45 Strada Lipscani
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
21:30 – 22:10 Piața Universității – Cercul Militar
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
21:30 – 22:10 Piața Universității
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
21:50 – 22:35 Strada Lipscani
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
22:10 – 22:55 Piața Universității
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
22:20 – 23:00 Piața Universității
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia

Sâmbătă, 14 iulie 2018

19:00 – 19:45 Piața Universității
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
19:00 – 19:45 Piața Sf. Anton
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
19:00 – 19:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
19:00 – 19:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
19:00 – 19:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
19:00 – 20:30 Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității
COLORED PEOPLE – spectacol mobil, Franța
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
DRUM UP CIRCLE – atelier de percuție pentru copii, România
19:45 – 20:30 Piața Universității
PARISIAN STREET CABARET – dansatoare cabaret, Franța
WHITE WORLD – spectacol mobil, Franța
19:45 – 20:30 Piața Sf. Anton
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
20:00 – 20:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
20:00 – 20:50 Piața Revoluției
IN BETWEEN WORLDS – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
21:15 – 22:05 Piața George Enescu
SONICS IN WISH – spectacol acrobații aeriene, Italia | o singură reprezentație – premieră mondială
22:05 – 22:35 PARADA
Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bd. Regina Elisabeta – Parcul Cișmigiu
CELEBRATION PARADEMIRROR FAMILYORANGE DRUMMERSBATUCADA TIMBAAQUAMARINEWHITE WORLDPARISIAN STREET CABARETSBANDIERATORI DI ALBA
22:35 – 23:20 Parcul Cișmigiu – Lac
WATER FOOLS – spectacol pe apă, Franța | o singură reprezentație

Duminică, 15 iulie 2018

19:00 – 19:45 Piața Universității
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
19:00 – 19:45 Piața Sf. Anton
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
19:00 – 19:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
19:00 – 19:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CONTINUU – atelier de actorie și pantomimă pentru copii, România
19:00 – 19:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
19:45 – 20:30 Piața Universității
WHITE WORLD – spectacol mobil, Franța
PARISIAN STREET CABARET – dansatoare cabaret, Franța
19:45 – 20:30 Piața Sf. Anton
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:40 Strada Lipscani
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
20:00 – 20:40 Strada Smârdan
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
20:00 – 20:50 Piața Revoluției
IN BETWEEN WORLDS – spectacol cu păpuși gigant, Portugalia
20:00 – 21:30 Teatrul Național – Piața Universității – Piațeta Odeon – Cercul Militar – Piața Universității
COLORED PEOPLE – spectacol mobil, Franța
21:00 – 21:45 Strada Lipscani
BATUCADA TIMBA – toboșari, Spania
21:00 – 21:45 Strada Smârdan
AQUAMARINE – dansatoare cabaret, Spania
21:30 – 22:10 Piața Universității – Cercul Militar
CELEBRATION PARADE – circ mobil, Slovacia
21:30 – 22:10 Piața Universității
ORANGE DRUMMERS – toboșari, Slovacia
MIRROR FAMILY – pantomimă, Slovacia
21:30 – 22:15 Piața Universității
WHITE WORLD – spectacol mobil, Franța
21:50 – 22:35 Strada Lipscani
SBANDIERATORI DI ALBA – stegari, Italia
22:15 – 23:00 Piața Universității
PARISIAN STREET CABARET – dansatoare cabaret, Franța

Sâmbăta, 21 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Roma, Strada Lipscani, Strada Lipscani – Strada Eugen Carada
CAGED FOAM – spectacol vizual, Franța
19:00 – 20:00 Piața Universității
DISCOVERY PLANETARIO – planetariu, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CLOVNERIE & COMMEDIA DELL’ARTE – atelier de clovnerie pentru copii, România
20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
21:15 – 22:00 Piața George Enescu
HOTEL WATERCAGE – acrobație aeriană, Belgia | o singură reprezentație
22:00 – 23:00 Parcul Cișmigiu – Lac
GRAND NOCTURNAL AQUATIC PARADE – spectacol pe apă, Franța | o singură reprezentație

Sâmbătă, 28 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Universității
MATELOȚII. ÎNTOARCEREA PE MARE – musical, România
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
FUN SCIENCE – atelier experimente științifice pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER ACROBAȚIE – atelier mers pe catalige pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER DE MARIONETE – atelier de confecționare marionete din carton pentru copii, România
20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
21:15 – 22:05 Piața George Enescu
ETERFEEL – acrobație aeriană, Spania | o singură reprezentație

Duminică, 29 iulie 2018

19:00 – 20:30 Piața Revoluției
BÂLCIUL – spectacol teatru de stradă, România
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
MAGITOT – atelier de magie pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER ACROBAȚIE – atelier mers pe catalige pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER DE MARIONETE – atelier de confecționare marionete din carton pentru copii, România
20:00 – 20:55 Piața Universității
COLLECTIVE STRINGS – instalație interactivă, Danemarca
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România

Sâmbătă, 4 august 2018

19:00 – 19:30 Piațeta Odeon
BUBBLE STREET CIRKUS – spectacol de jonglerie și echilibristică, Italia
19:00 – 19:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
19:00 – 19:45 Strada Lipscani
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
CONTINUU – atelier de actorie și pantomimă pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER PĂPUȘI – atelier confecționare păpuși de mână, pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER SHADES – atelier pentru copii, România
19:20 – 20:00 Piața Revoluției
PASSAGE – spectacol-instalație, Portugalia
19:45 – 20:30 Piața Universității
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:45 Strada Lipscani
STRIGĂTELE PARISULUI – statui vivante, România
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
20:00 – 20:50 Piața George Enescu
TRANSITION – spectacol nocturn, Germania | o singură reprezentație
21:40 – 22:20 Piața George Enescu – Calea Victoriei – Bd. Regina Elisabeta – Piața Universității
PARADARUSSIAN FOLK STILT WALKERSHISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERSLES LILASBATUCADA FROM CANARY ISLANDS
22:20 – 23:00 Piața Universității
HARAP ALB – marionete gigant, România

Duminică, 5 august 2018

19:00 – 19:30 Piațeta Odeon
BUBBLE STREET CIRKUS – spectacol de jonglerie și echilibristică, Italia
19:00 – 19:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
19:00 – 19:45 Strada Lipscani
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
19:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu – Podul de Nuc
DRUM UP CIRCLE – atelier de percuție pentru copii, România
19:00 – 20:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER PĂPUȘI – atelier confecționare păpuși de mână, pentru copii, România
20:00 – 21:00 Parcul Cișmigiu
ATELIER SHADES – atelier pentru copii, România
19:45 – 20:30 Piața Universității
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
20:00 – 20:40 Piața Revoluției
PASSAGE – spectacol-instalație, Portugalia
20:00 – 21:30 Strada Lipscani
NOI – spectacol-paradă de Centenar, România
21:00 – 21:25 Piațeta Odeon
DRUM’N’FIRE – spectacol de foc, România
21:00 – 21:45 Piața Universității
RUSSIAN FOLK STILT WALKERS – acrobați pe catalige, Rusia
21:00 – 21:45 Piața Universității
HISTORICAL ACROBATIC FLAG WAVERS – stegari, Italia
22:00 – 22:45 Strada Lipscani
BATUCADA FROM CANARY ISLANDS – toboșari, Spania
LES LILAS – dansatoare cabaret, Spania
22:20 – 23:00 Piața Universității
HARAP ALB – marionete gigant, România
Please follow and like us: