18 SEPTEMBRIE

CENTRUL ISTORIC

Strada Carada
12:00 – 12:30 Sylvie
12:30 – 13:00 Bogdan Ioniţă
13:00 – 14:00 Spectacol de ritmuri şi percuţie
17:00 – 19:00 Minorități și comunități naționale
19:00 – 20:00 Silviu Biriş şi Taraful Bucureşti
20:00 – 21:00 Provincialii
21:00 – 22:00 A.G. Weinberger
Minorităţi şi comunităţi naţionale:
Minoritatea italiană din Iaşi – Ansamblul „Siamo di nuovo insieme”;
Aromânii din Bucureşti – Ansamblul „Pilisterlu”;
Minoritatea germană din Braşov – Ansamblul „Korona”;
Minoritatea greacă din Bucureşti – Ansamblul „Ellas”;
Minoritatea ucrainiană din Rona de Sus, Maramureş – Ansamblul „Şoimii şi Călina Roşie”;
Minoritatea ruşi/lipoveni din Tulcea – Ansamblul „Malaţî”.

Strada Franceză
12:00 – 13:00 Ella Girls
13:00 – 14:00 Mandinga
17:00 – 19:00 Casa cu prieteni
Tic Petroșel & Marlene Hristea
Ion Marinescu Turla
Trupa Cocktail
Puiu Cretu
19:00 – 20:00 Nişte Băieţi
20:00 – 21:00 Hara
21:00 – 22:00 Partizan

Fanfare:
Fanfara „Milenium Band” din Baia Mare;
Fanfara Municipală din Slobozia;
Fanfara Municipală din Ploieşti;
Fanfara Muzica Regimentului 30 Garda „Mihai Viteazul”;
Fanfara Jandarmeriei Române.

PIAŢA CONTITUŢIEI
B-dul Unirii, Zona Fântâni

10:00 – 21:00 Plimbări cu trăsuri;
10:00 – 20:00 Parada costume de epocă;
10:00 – 22:00 Târg de Meșteșugari;
10:00 – 22:00 Spațiu Gastronomic;
10:00 – 11:00 Teatrul Ion Creangă – „De-aş fi Scufiţa Roşie”:
10:00 – 19:00 Workshop pentru copii;
12:00 – 13:00 Parada minorități și fanfare;
12.00 – 13:00 Bătaia cu flori
16:00 – 20:00 Vezi Bucureștiul la înălțime (din balonul pus la dispozitie de Radio București)
16:00 – 16:40 Mini Orchestră Andrei Tudor
16:50 – 17:50 Trupa Zero
18:00 – 19:00 Trupa 13
19:10 – 19:50 Trupa PhenomenOn
20:00 – 21:00 Trupa The Marker
21:10 – 22:30 Rock Loves Chopin

Teatrul Bulandra, Sala Izvor
10:00 – 24:00 Ziua Chitarelor

Lacul Morii
11:00 – 15:00 Aeronautic Show

Parada Tramvaielor de Epocă
11:00 Plecare Depou RATB Piața Victoriei și defilare pe traseul:
Șos. Ștefan cel Mare – Calea Moșilor – Sfântul Gheorghe și retur

Piaţa Roma, str. Arthur Verona, Piața George Enescu – Artă şi Peisaj
Proiect de amenajare a spațiului verde, realizat împreună cu Ambasada Franței și Institutul Francez.

""

19 SEPTEMBRIE

CENTRUL ISTORIC

Strada Carada
12:00 – 13:00 Caprice
13:00 – 14:00 Marcian Petrescu
17:00- 18:00 Anton Pann
Vlad Chiurlea – 15 min.
Trupa Ascens – 15 min.
18:00 – 19:00 Adrian Naidin
19:00 – 20:00 Mircea Vintilă şi Trupa Brambura

Strada Franceză
18:30 – 19:00 Ozana Barabancea
19:00 – 20:00 Paula Seling şi Ovi
20:00 – 21:00 Proconsul

PIAŢA GEORGE ENESCU
20:00 – 21:30 Concert Horia Brenciu & Band
21:30 – 22:30 Concert Neri Per Caso

PIAŢA CONSTITUŢIEI
10:00 – 22:00 Târgul de Meşteşugari
10:00 – 22:00 Spaţiu Gastronomic
10:00 – 10:45 Teatrul Ion Creangă – „Un cântec, o floare, mare sărbătoare!”
10:00 – 19:00 Workshop Artistic pentru Copii
10:00 – 21:00 Pilmbări cu Trăsuri (Bulevardul Unirii – Piaţa Constituţiei)
10:00 – 22:00 Parada de Costume de Epocă (Bulevardul Unirii – Piaţa Constituţiei)
10:45 – 11:05 Minoritatea italiană din Iaşi – Ansamblul „Siamo di nuovo insieme”
11:05 – 11:25 Aromânii din Bucureşti – Ansamblul „Pilisterlu”
11:25 – 11:50 Minoritatea germană din Braşov – Ansamblul „Korona”
11:50 – 12:20 Minoritatea greacă din Bucureşti – Ansamblul „Ellas”
12:20 – 12:45 Minoritatea ucraineană din Rona de Sus – Maramureş – Ansamblul „Şoimii şi Călina Roşie”
12:45 – 13:15 Minoritatea rromă din Tg. Jiu cu Ion Ghiţulescu
13:15 – 13:40 Minoritatea ruşi/lipoveni din Tulcea – Ansamblul „Malaţî”
13:40 – 14:10 Minoritatea turcă/tătară din Constanţa – Grupul de dans folcloric „Delikanlar”
14:10 – 14:40 Ansamblul „Doina Carpaţilor” din Iaşi
14:40 – 15:10 Ansamblul „Doina Gorjului” din Tg. Jiu
15:10 – 15:40 Ansamblul „Doina Dunării” din Giurgiu
15:40 – 16:20 Silviu Biriş şi Taraful „Cleante”
16:20 – 17:00 Maria Buză şi Taraful lui George Pătraşcu
15:00 – 22:00 Parada Elevilor (Sala Palatului, Biserica Kretzulescu, Calea Victoriei, Splaiul Independenţei, Bulevardul Unirii)
17:30 – 18:00 Flashmob Alex Velea
18:00 – 18:50 Concert Alex Velea
18:50 – 19:10 Trupa Efekt (se face trecerea Alex Velea – Voltaj)
19:00 – 20:00 Concert Voltaj

 

Please follow and like us:
error

Lasă un răspuns